[Inne] Czujnik deszczu nie działa po chwilowym odłączeniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • pawelg
    Classic
    • 2012
    • 8

    [Inne] Czujnik deszczu nie działa po chwilowym odłączeniu

    Jestem na miejscu i radzę sobie z tą funkcją :diabelski_usmiech :lol:
  • Super_Be
    Rider
    • 2010
    • 308

    #2
    [Inne] Czujnik deszczu nie działa po chwilowym odłączeniu

    Przy okazji bojów z wymianą zwykłego lusterka na fotochrom odłączyłem na chwilę kabelek od czujnika deszczu. I nie wiem, czy samo to wystarczyło, czy dopiero fakt, że włączyłem zapłon na odłączonym czujniku ops: spowodował, że czujnik jest teraz "martwy". Tzn. po włączeniu zapłonu wycieraczki (i przy okazji światła) zaczęły się zachowywać, jakbym po prostu nie miał czujnika - praca przerywana ze stałymi odstępami, regulowanymi przełącznikiem na górze dźwigienki, a światła włączały się od razu na mijania. No i nic w tym niezwykłego, tyle że po ponownym podłączeniu sytuacja nie wróciła do normy . Żadna kontrolka nie świeci, więc błędu jakby nie było (chociaż nie mam Maxi-DOT'a, więc nie wiem, czy mi wszystko pokazuje), a czujnik już tylko dla ozdoby. Czy ktoś to może "przerabiał", może z innym elementem wyposażenia? Czy tylko VAG mi prawdę powie i ew. pozwoli znów się cieszyć automatem?
    :
    : Beżowa Turbokrowa MORE Power :twisted:
    :
    : Było 177KM/264Nm powered by Skoda Auto
    : Jest 218KM/309Nm powered by Rogalotti
    :

    Komentarz

    • kowal 2002
      RS
      S_OCP Member
      • 2006
      • 5161

      #3
      Super_Be, prawdopodobnie komp złapał błąd i teraz "na wszelki wypadek" ignoruje sygnały z czujnika, żeby wycieraczki i światła nie wariowały. Trzeba skasować błąd VAG-iem i powinno ruszyć, no chyba że coś źle podłączyłeś, ale to też wyjdzie na VAG-u...
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz

      • Super_Be
        Rider
        • 2010
        • 308

        #4
        Zamieszczone przez kowal 2002
        Super_Be, prawdopodobnie komp złapał błąd i teraz "na wszelki wypadek" ignoruje sygnały z czujnika, żeby wycieraczki i światła nie wariowały. Trzeba skasować błąd VAG-iem i powinno ruszyć, no chyba że coś źle podłączyłeś, ale to też wyjdzie na VAG-u...
        Też mi się tak wydaje (albo raczej mam taką nadzieję :roll: ). Tym bardziej, że nic źle nie podłączyłem - wyjąłem po prostu wtyczkę i wsadziłem z powrotem (nie, na pewno nie złą stroną :lol: ).
        :
        : Beżowa Turbokrowa MORE Power :twisted:
        :
        : Było 177KM/264Nm powered by Skoda Auto
        : Jest 218KM/309Nm powered by Rogalotti
        :

        Komentarz

        • kowal 2002
          RS
          S_OCP Member
          • 2006
          • 5161

          #5
          Super_Be, jest jakaś szansa, że po którymś tam uruchomieniu silnika/zapłonu błąd sam zniknie i nie trzeba będzie podłączać VAG-a, ale jak duża to szansa to nie odpowiem.
          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

          Komentarz

          • Super_Be
            Rider
            • 2010
            • 308

            #6
            Alarm odwołany 8) . Bezpiecznik czujnika wyglądał na sprawny (tak mi się przynajmniej wydawało wcześniej). Ale kiedy żona zwróciła mi uwagę, że nie działa wyświetlacz z tyłu podłokietnika, zacząłem szukać bezpiecznika, który za niego odpowiada. Okazało się, że ten sam, co za czujnik deszczu :lol: . Tym samym wygląda na to, że chwilowe odłączenie czujnika nie powoduje raczej żadnego trwałego błędu. Co innego nieostrożne mierzenie napięć na stykach, tylko częściowo wysuniętych z wtyczki... :roll:
            :
            : Beżowa Turbokrowa MORE Power :twisted:
            :
            : Było 177KM/264Nm powered by Skoda Auto
            : Jest 218KM/309Nm powered by Rogalotti
            :

            Komentarz

            Pracuję...